REKLAM

Evrenin Yasaları nelerdir?


Evrenin Yasaları nelerdir?

Enren belli bir düzen içerisinde yaratılmıştır. Bu düzenin sağlıklı bir biçimde sürmesi için bellirli evrenin yasaları vardır. Evren, içinde birçok galaksi ve sistemin bulunduğu bir varlıklar bütünüdür. Evren içerisindeki düzenli işleyiş yasalarla gerçekleşmektedir. Dünya'daki canlıların yaşamı, maddelerin değişimi, ısı alış verişi, suyun donması, nehirlerin akması, aydınlanma ve elektriklenme gibi olaylar evrendeki yasalar çerçevesinde olmaktadır.

İnsanlar, hayvanlar, bitkiler ve diğer canlılar, türlerine göre bazı özelliklere sahip olmuştur. Her türün üremesi, yaşamı ve ölümü kendisine özgüdür. Canlılar kendi türleriyle topluluklar oluşturarak yaşamlarını sürdürürler. Evrendeki mevcut düzenin korunması, yaşamın sürekliliği, insanların yeryüzünde yerleşip yaşamlarını sağlıklı sürdürebilmeleri için fiziksel ve biyolojik yasalar bulunmaktadır.

İnsanoğlu tarih boyunca evrendeki mevcut kanunların sırrını çözmek için uğraş vermiştir. Çağımızda bu çaba devam etmektedir. İnsanoğlu, varlıklar alemindeki bu kanunları bildiği oranla bilim ve teknik alanlarında gelişme göstermiştir.

Şimdi fiziksel ve biyolojik yasalarla, insanların hazırlandıkları toplumsal yasalar hakkında bilgi edinelim.


Responses

0 Respones to "Evrenin Yasaları nelerdir?"

Yorum Gönder

 
yukarı Çık Copyright © 2010 | e-Turk.org